Пишні панкейки, які не опадають: готуємо класику американської кухні
Пишні панкейки, які не опадають: готуємо класику американської кухні
Час читання -3хв.
Різноманітні варіанти млинців та оладків є у багатьох кухнях світу. Чим більше рецептів у вашому арсеналі, тим різноманітнішим буде ваше меню – і не лише до сніданків. Ця стаття для тих, хто хоче навчитися готувати американські панкейки.
Pancakes у дослівному перекладі означає «тістечка на пательні». Це розповсюджений в США та Канаді варіант ситного сніданку. Пишні великі млинці смажать на сухій сковорідці та подають із різноманітними топінгами. Часом поєднання начинок до панкейків може здивувати: так, популярний варіант подачі страви – із солодким кленовим сиропом та хрустким підсмаженим беконом. Збиті вершки, шоколадний крем, свіжі фрукти та ягоди – панкейки смакуватимуть із будь-яким улюбленим додатком. І в цьому – безсумнівна перевага цієї страви! Єдина проблема, яка часом виникає з американськими млинчиками – вони не завжди виходять настільки пишними, як хотілося б. Читайте наші лайфхаки – як приготувати справжні ніжні оладки Нового світу і це запитання – чому панкейки не пишні – більше не виникне.

Улюблена страва президента Америки

Вважається, що вперше рецепт було опубліковано у XVIII столітті, але власне ідея належить переселенцям до США з Європи. Тому вважати панкейки винятково американським надбанням було б помилкою. 1796 року побачила світ книга «Американська кулінарія» Амелії Сіммонс. Це унікальне з точки зору історії кухні США видання вважають першою повністю американською кулінарною книгою. На сторінках цієї антології є цілих два рецепти панкейків: Johny Cake, or Hoe Cake (з молока, кукурудзяного борошна та патоки) та Indian Slapjack (без патоки, з чотирма курячими яйцями).

Цікавий історичний факт: традиційні млинці обожнював Томас Джефферсон, третій президент США. Що ще цікавіше, його улюблений рецепт винайшов персональний кухар голови держави, француз за походженням. Тому цілком можна вважати, що внесок у створення сучасного рецепту зробили представники обох континентів.

Одвічне питання – у чому принципова різниця між панкейками та звичними для нас усіх з дитинства оладками? Дійсно, розбіжностей небагато, але вони досить суттєві. Американська страва готується на сухій чи ледь змащеній жиром сковороді. А оладки смажаться з використанням великої кількості олії. Тому панкейки менш жирні, але й при цьому більш прісні на смак. Жир дозволяє смажити оладки при вищій температурі, і тому вони виходять хрусткими, на відміну від заокеанських «братів». Також відмінність криється в тому, що для оладок часто використовують дріжджове тісто. Для панкейків – на розпушувачі.

Як зробити пишні панкейки, які не здуваються

Отримавши від наших читачів чимало питань стосовно того, чому панкейки не пишні, ми поставили це запитання бренд-шефу METRO Олексію Міллеру. Він поділився рецептом, який допоможе приготувати еталонні північноамериканські млинці навіть тим, хто на «ви» із тістом і раніше навіть не намагався приготувати такий сніданок.

Аби приготувати пишні панкейки, щоб не сідали, знадобляться такі інгредієнти:

  • борошно пшеничне METRO Chef — 400 г;
  • цукор — 85 г;· розпушувач для тіста — 17 г;
  • сіль — 8 г;
  • яйце куряче — 1 шт.;
  • молоко 2,5% — 300 г;
  • олія соняшникова — 100 мл;
  • вершкове масло — 10 г;

 

Для подачі страви:

  • топінг Rioba кленовий;
  • топінг Rioba шоколадний;
  • лохина свіжа.

На 3-4 порції.

Усі тонкощі приготування популярного американського сніданку та його сервірування дивіться на відео: