Pouilly-Fumé - класика сорту Совіньйон Блан з Долини Луари
Pouilly-Fumé - класика сорту Совіньйон Блан з Долини Луари
Час читання -2хв.
Pouilly-Fumé – одне з найвідоміших білих вин центральної частини регіону Долина Луари у Франції.
Завдяки бенедиктинським ченцям виноградарство в Пуйї датується 5-м століттям. Батьківщина вина в Pouilly – це ділянка площею 44 га, відома як Loge aux Moines.

Наприкінці 11-го століття багато місцевих землевласників виїхали, залишивши землю бенедиктинцям. До 12-го століття вино з Пуйї вже було відоме, згадуючись у французькій оповіді під назвою «Битва вин», яка вихваляла найкращі вина країни.

Білі вина є спеціальністю Pouilly. Вино Pouilly-Fumé виготовляють виключно з сорту Совіньон Блан. Совіньон Блан (фр. Sauvignon Blanc) – один з найпоширеніших і культивованих сортів в світі. Батьківщиною цього сорту винограду є долина Луари у Франції. В Європі Совіньон Блан також вирощується в Бордо, на півночі Італії, в областях Венето і Фріулі. Одною із головних переваг цього сорту є те, що йому не потрібна тривала витримка. Вина з Совіньону готові до вживання практично відразу після закінчення виробництва. Структура вина дуже впізнавана – жива, хрустка кислинка і свіжий аромат. Основні аромати та смаки, які характеризують Совіньон, це ноти зелених фруктів і ягід, свіжоскошеної трави, лічі, яблук, аґрусу і ананасу. В прохолодному кліматі Совіньон стає дуже елегантним та витонченим. У більш теплому – запашним та фруктовим. Цей сорт дуже гастрономічний, він ідеально підходить до всього різноманіття страв з морепродуктів, нежирної риби, зелених салатів, овочів та молодих невитриманих сирів з козиного, овечого та коров’ячого молока.

Michel Laurent Pouilly Fume

Біле сухе вино

Артикул: 315721

 

Це сухе хрустке вино найвідоміше за своїм димним ароматом, смаком цитрусових, зелених яблук, аґрусу, білих фруктів та польових квітів. Також характерним смаком для Пуйї Фуме є мінеральні ноти (смак кремнію). Вино класично поєднують з м’якими сирами з козиного молока, устрицями та молюсками, нежирною рибою та салатами.

 

Країна: Франція

Регіон: Долина Луари

Сорти: Совіньон Блан

Смакує з: риба, морепродукти, сир

Опис вина: вишукане і ароматне вино світло-золотистого кольору зі смарагдовим відтінком. Насичений аромат цитрусових і екзотичних фруктів, червоної смородини і м'яти доповнюється прекрасною мінеральністю.