Жигондас (Gigondas) - відоме червоне вино з Південної Рони

Жигондас (Gigondas) - відоме червоне вино з Південної Рони

Час читання - 2 хв.

Французький регіон Долина Рони (Valle du Rhône) – один з найдавніших виноробних регіонів на півдні Франції площею 75 000 га, що розтягнувся по обидва береги Рони вузькою смугою довжиною 225 км.

Регіон ділиться на Північну і Південну частини, що пов'язано з історичною традицією і відмінностями в сортах винограду. На південну частину припадає до 95% всіх вин Долини Рони, в кліматі відчувається середземноморський вплив. Підґрунтя відрізняються надзвичайною розмаїтістю (галечники, вапняки, пісок), а вина отримують шляхом змішування безлічі сортів. Велика їх частина складає регіональне контрольоване найменування Côtes du Rhône "Кот-дю-Рон".

Факти:

Загальне виробництво вин в Роні: 79% червоні, 15% рожеві, 6% білі

27 AOC (найменування контрольоване за походженням)

27 сортів винограду

2 виражених мікроклімати: Північна і Південна Рона

16 Crus Côtes du Rhône: 8 Північ, 8 Південь

2 Vins Doux Naturels (VDN): натуральні солодкі вина

95 сіл Côtes du Rhône villages, з них 18 можуть додавати назву свого села на етикетку пляшки.

 

Gigondas

Gigondas (Жигондас) – містечко в південній частині Долини Рони, відоме своїми червоними винами. Вину притаманний багатий букет з пряними ароматами, кольором, який варіюється від рубінового до темно-червоного. Виробляється 96% червоного і 4% рожевого вина. Використовуються всі дозволені в Долині Рони червоні сорти винограду. Гренаш, максимальна частка якого обмежується 80%, також може містити максимум 10% інших сортів, але переважають Сіра, Мурведр і Сенсо.

Червоні вина Жигондас відрізняються високим вмістом спирту (як правило, 14-14,5%), насиченою забарвленістю, повним тілом, насиченістю смаку та збалансованими танінами. Переважають аромати прянощів і фруктів, в тому числі диких, сливи, м'яти і підліску. Після витримки ці вина поліпшуються, набуваючи округлості,  стають оксамитовими, але зберігають насиченість і таніни. Потенціал витримки становить 5-12 років.

 

Gigondas Cuvée Prestige

Вино сухе червоне

Артикул: 425249

Країна: Франція

Регіон: Долина Рони

Сорт: Гренаш 83% , Сіра 17%

Смакує з: м'ясо, птиця, сир

Опис вина: в ароматі вино розкриває ноти чорних ягід, фруктів та спецій. Смак насичений, з помірними танінами, фруктовий, з довгим посмаком червоних фруктів та джему.