Напої для дітей в домашніх умовах — кілька корисних рецептів

Час читання - 3 хв.

Починаючи з 12 місяців, після завершення грудного вигодовування, дитині необхідно пити достатню кількість рідини. Протягом дня малюкові можна давати спеціальні розчинні чаї та компоти, приготовлений із сухофруктів узвар, компоти з ягід та фруктів (свіжих, заморожених).

Найкорисніший напій, твердять педіатри, це проста чиста вода, звичайно, негазована. Але малюк розвивається, йому цікаво та приємно відчувати різні смаки та текстури, через них пізнаючи світ.

Дошкільнятам ліпше приготувати домашні напої, аніж купувати промислові соки, морси чи солодкі газовані напої. Асортимент у METRO дає змогу максимально урізноманітнити меню напоїв для родини. Доступне рослинне молоко, яке смачно та корисно пити охолодженим чи варити тепле какао, різноманітні чаї, великий вибір фруктів та ягід — як свіжих, так і оброблених (сушених, морожених тощо). Пропонуємо вам два рецепти дитячих напоїв. Перший підійде для домашнього святкування дня народження. Другий можна легко додати до дитячого меню ресторану чи кафе.

Напої для дітей без цукру — лимонад з апельсинів

Готові газовані напої містять два інгредієнти, які можуть сприяти розвитку карієсу: цукор і кислота. Вони псують емаль зубів, спричиняючи демінералізацію і в подальшому — карієс. Газовані напої без цукру теж не можна назвати корисними: кислота в їхньому складі розчиняє тверді тканини зуба. Не дивно, що вживання солодкої води — одна з головних причин розвитку карієсу у дітей. Ліпше привчати малюків до корисних напоїв змалечку, показуючи власним прикладом, що смачний компот чи лимонад легко приготувати самотужки. Здавалося б, напій без цукру не може бути повноцінним та смачним. Ми легко зруйнуємо цей стереотип!

На 4 порції домашнього апельсинового лимонаду знадобляться такі інгредієнти:

  • 1,5 л газованої мінеральної води — не солоної та без присмаку соди;
  • 1,5 кг апельсинів;
  • 4 лимони;
  • 2–3 ст. л. рідкого меду;
  • 1 апельсин і 1 лимон для подачі;
  • 4 гілочки м'яти для декору, кубики льоду для подачі — за бажанням.

 

Час приготування — 10 хвилин.

Покрокові дії:

  1. Заздалегідь поставте мінеральну воду в холодильник, приблизно на 1–2 години.
  2. Вимийте апельсини і лимони в теплій воді. Розріжте навпіл і вичавіть сік.
  3. Видаліть усі кісточки, що потрапили в сік.
  4. У зручній посудині змішайте апельсиновий і лимонний сік, додайте мед, перемішайте.
  5. Домашній лимонад подавайте із дольками цитрусів, льодом (за бажанням) та листком м’яти.

Напої для дітей від року — готуємо смачне та корисне

Морси та компоти — гарний варіант для дітлахів від року. Вони містять вітаміни, мікроелементи, інші необхідні речовини. Ці напої можуть стати альтернативою, коли дитина відмовляється від соків, чаю. Малюкові вже у 8 місяців можна пити журавлинний, чорносмородиновий морс, компот зі свіжих ягід або фруктів. Головне — не додавати до них занадто багато цукру. Щоб зменшити його кількість, обирайте солодкі ягоди та фрукти, які зроблять компот достатньо солодким без доданого цукрового піску. Дуже смачні та корисні морси з різноманітних ягід. Пропонуємо вам приготувати морс із обліпихи та смородини.

На 4 порції дитячого морсу знадобляться такі інгредієнти:

  • 400 г білої або червоної смородини;
  • 400 г обліпихи;
  • 200 г цукру;
  • натуральна ваніль на кінчику ножа або 1 ст. л. ванільного цукру;
  • 2 л води.

 

Час приготування — 1,5 години.

Покрокові дії:

  1. Промиту обліпиху і смородину протріть через сито, сік поставте у холодильник.
  2. До залишків ягід додайте воду і цукор, доведіть до кипіння і варіть на середньому вогні 10 хвилин. Процідіть, додайте ваніль чи ванільний цукор, варіть ще 2 хвилини, щоб аромат ванілі цілковито розкрився.  
  3. Охолодіть і з'єднайте з ягідним соком, ретельно перемішайте.
  4. Подавайте помірно охолодженим.

 

Якщо є бажання, можете замінити цукор рослинним цукрозамінником на основі стевії. Якщо в дитини немає алергії, додайте в напій замість цукру трошки прозорого меду. Збагачують смак морсів та компотів натуральні прянощі — кориця, гвоздика, ваніль. Якщо до звичайного узвару з сушених яблук та груш додати лимонну цедру чи кружальце свіжого лимона, компот вийде особливо ароматним. Комбінуйте інгредієнти, знайомте дитину із розмаїттям смаків та не забувайте про користь.

Смачного!