Французьке шампанське (Champagne) Mallol-Gantois

Французьке шампанське (Champagne) Mallol-Gantois

Час читання - 2 хв.

Французьке шампанське – у чому ж його особливість?
Невеликий північний регіон у Франції, прохолодний клімат, середні температури нерідко опускаються нижче температур, потрібних для визрівання винограду.

Три основні сорти, дозволені для виробництва: білий Шардоне і два темних з білим соком Піно Нуар і Піно Меньє. Примхливі і важко керовані, ніжні і витончені, шляхетні й великі – епітети, що суперечать один одному. Кращі виноградарі і винороби змогли створити в непридатному для виноробства регіоні найкраще вино. Самі французи кажуть: «Король серед вина і вино для королів». 

Французьке шампанське – це найбагатший за смаком, ніжний і витончений вид ігристого вина. Шампанське – завжди живе, як будь-яке вино. Воно визріває в темних крейдяних пагорбах не менше ніж 18 місяців на осаді. Завдяки тривалій праці багатьох людей вино визріває і виходить на пік свого розвитку.

Французьке шампанське за якістю поділяється на декілька типів. Найкращі зразки виробляються біля містечок, виноградники яких мають статус Grand Cru. Прикладом є шампанське Mallol-Gantois Blanc de Blancs GC з містечка Cramant, на виноградниках якого вирощують найкраще Chardonnay (Шардоне). Напис на етикетці Grand Cru вказує на високу якість. Напис Blanc de Blancs означає, що ігристе вироблено виключно з білого винограду. Ще один цікавий факт, Mallol-Gantois виготовляється виноробом, що входить в об’єднання “Groupement de Champagnes de Propriétaires Récoltants”.

Шампанське від незалежних виробників. Об’єднання “Groupement de Champagnes de Propriétaires Récoltants” було засновано в 1998 році і сьогодні в нього входить 55 виноробів. Шампанське надходить тільки від власників виноробень зі всієї території Шампані. Тут ви можете знайти безліч автентичних продуктів, кожен зі свого власного «теруару» (місцевого мікроклімату). Група пропонує широкий асортимент вин Brut, 1er Cru та Grand Cru.

Grand Cru Cramant

Grand Cru Cramant – виноградники, на яких статус Гранд Крю має тільки білий сорт Шардоне. У Шампані цілі села класифікуються як Grand Cru. Система, відома як Échelle des Crus (рейтинг виноградників), була створена ще у 1911 р. як механізм фіксованого ціноутворення на постачання винограду до виробників шампанського. Це була відповідь на заворушення та страйки виноградарів за справедливі ціни. Рейтинг виноградників у Шампані, як і в Бургундії, має довгу церковну історію.

Champagne Mallol-Gantois Grand Cru Cramant Blanc de Blancs Brut

Ігристе  брют біле

Артикул: 365065


Насичене м'яке шампанське, вироблене традиційним методом, яке стане прекрасним супутником у літню спеку. В ароматі домінують ноти хлібної скоринки, приємний дріжджовий аромат, ноти білих квітів та зеленого яблука. Смак вишуканий та насичений, відмінний баланс кислотності та фруктовості у смаку зі значним хлібним тоном та бріоші. Ідеально смакує з устрицями, скампіями, восьминогом та лобстером.

 

Країна: Франція

Регіон: Шампань, виноробня Mallol-Gantois

Категорія якості: Grand Cru

Сорт: Шардоне 100%

Смакує з: ідеально з устрицями, скампіями, восьминогом та лобстером

Опис вина: в ароматі домінують ноти хлібної скоринки, приємний дріжджовий аромат, ноти білих квітів та зеленого яблука. Смак вишуканий та насичений, відмінний баланс кислотності та фруктовості у смаку зі значним тоном хліба та бріоші.