Енергоефективність та управління ресурсами

Енергоефективність та управління ресурсами

Стратегія компанії у напрямку енергоефективності та енергозбереження є нероздільною складовою діяльності компанії від початку її заснування.  Пов’язано це з тим, що заходи в цьому напрямку не лише спрямовані на економічний та екологічний аспекти, а і є складовою забезпечення якості товарів, що реалізовує METRO.

Генератори та Пункти НЕЗЛАМНОСТІ

Кожен торговельний центр METRO перед відкриттям обов’язково забезпечується потужними генераторами, що живлять в першу чергу холодильне обладнання для підтримання холодового ланцюга на випадок аварійних відключень.

Це є одним із принципів системи харчової безпечності на принципах HACCP. Дотримання цього принципу в 2022 році довело свою ефективність не лише для безпосередніх цілей збереження товарів, а і змогло забезпечити безперебійну роботу торговельних центрів під час планових та аварійних відключень електроенергії. 

У період зимових відключень електроенергії в усіх ТЦ METRO стали Пунктами незламності, де не лише можна придбати необхідну продукцію, а й зарадяти телефон, підключитись до мережі інтернет чи просто зігрітися.

Проєкт із заміни холодильного обладнання

Справжнім проривом у зменшенні екологічного впливу є унікальний проєкт F-Gas. METRO Україна замінила стару холодильну технологію з використанням фреону на обладнання, що працює на безпечному для навколишнього середовища холодоагенті – вуглекислоті. Холодильна система обладнана модулем рекуперації, що дозволяє використовувати тепло від обладнання для гарячого водопостачання магазину та зменшити витрати газу для опалення. Така транскритична інноваційна холодильна система була вперше реалізована в МЕТRО, аналогів якої немає в Україні!

Яскраве порівняння: стара система містила 1200 кг фреону, негативний влив якого еквівалентний річним викидам 2 000 автомобілів з середньостатистичним пробігом.

Проєкт: Заміни освітлення на LED

Не втрачають своєї актуальності й інші заходи енергозбереження. Зокрема, у 2022-2023 роках було реалізовано масштабний проєкт щодо заміни освітлення на LED у восьми торговельних центрах.

Це дозволило нам відмовитись від понад 25 000 люмінесцентних ламп, кожна з яких має в середньому 50 мг. ртуті і відноситься до першого класу небезпечних відходів.

В цьому році уже завершено роботи в ТЦ 20 та ТЦ 26 та розпочато роботи у ТЦ №23, а до кінця 2024 року плануємо повністю завершити модернізацію освітлення.

В усіх торговельних центрах система освітлення побудована за єдиною концепцією, яка полягає в індивідуальному підході до освітлення кожної зони та має інтелектуальне управління.

Заміна освітлення дала змогу скоротити споживання електроенергії на 18%.

Проєкт: Оновлення навантажувальної техніки

Проводиться постійне оновлення навантажувальної техніки та її перехід з ДВЗ на сучасне обладнання з енергоефективними акумуляторними батареями.

Зокрема, у 2022 році було замовлено три навантажувачі, які замінять старі дизельні.

Проєкт: "Сонце", який передбачає облаштування сонячних електричних станцій для власного споживання

Та найамбітнішим є проєкт «Сонце», який передбачає облаштування сонячних електричних станцій для власного споживання, потужністю 500 кВт. Проєкт передбачає часткову відмову від електроенергії з викопних та інших видів палива.

До 2030 року планується встановити 3 такі станції, що дозволить економити 5 млн. кВт на рік.