Як вивести плями з шовку?

Як вивести плями з шовку?

Час читання - 4 хв.

Завдяки розкішному вигляду шовкові тканини завжди викликають захват та дуже цінуються за високу якість. Якщо раніше ви обходили стороною шовкові вироби, вважаючи їх надто дорогими та не практичними, то дуже здивуєтесь, коли дізнаєтесь, наскільки швидко та легко можна вивести з них жирні плями та повернути красу. Давайте розглянемо, як відіпрати плями з шовку за допомогою підручних засобів, які є у кожному домі.

Жирна пляма — не вирок

Перед усім, запам’ятайте два дуже важливих правила. Уважно прочитайте етикетку на одязі, щоб знати, чи можна прати дану тканину (деякі шовкові вироби рекомендують чистити хімічними способами і не мочити), а якщо можна, то тільки руками чи також і у пральній машині. Ніколи не користуйтеся жорсткими та відбілювальними засобами для прання шовку. 

Важливо не гаяти часу і видаляти пляму одразу, як тільки ви її посадили чи хоча б помітили. Коли пляма висохне, позбавитись її буде важче. 

 1. Промокніть жирну пляму чистою серветкою чи ваткою, щоб увібрати якнайбільше бруду з тканини. 
 2. Візьміть дві ложки лимонного соку або оцту і розведіть двома ложками чистої холодної води.
 3. Протестуйте засіб на маленькій ділянці тканини у непомітному місці. 
 4. Якщо все добре і нема непередбачуваного ефекту, нанесіть розчин на пляму за допомогою чистого білого носовичка (просто змочіть, але не втирайте).
 5. Виперіть шовкову річ руками або у пральній машинці (як зазначено на етикетці).

Деякі жирні речовини не тільки залишають неестетичні плями, але й фарбують тканину (наприклад, жирні соуси, підливки тощо). У такому випадку скористайтесь наступним способом.

 • обережно витріть чи вимокніть надлишки жиру. 
 • густо посипте забруднене місце тальком і залиште на кілька годин (можна і на ніч), аби порошок увібрав жир.
 • м’якою щіточкою обережно видаліть тальк та виперіть шовкову річ. 
 • якщо у вас нема чистого тальку, але є дитяча присипка з тальком, вона теж підійде.

Як вивести жирну пляму з шовку підручними засобами

Якщо у вас нема тальку чи лимонного соку, скористайтесь наступними засобами.

 1. Господарське мило — відпере свіжу жирну пляму, не пошкодивши шовкову тканину. Намильте забруднене місце господарським милом, а потім загорніть річ у поліетиленовий пакет та залиште до ранку. Наступного дня випріть тканину як звичайно і добре прополощіть водою. 
 2. Крохмаль — може бути картопляним або кукурудзяним. За допомогою крохмалю можна видалити не лише свіжу, але й давню пляму. Візьміть дві великі ложки крохмалю і додайте трошки води, перемішайте та злегка прогрійте, а потім нанесіть на забруднену ділянку тканини. Виперіть річ із господарським милом або із універсальним гелем, який підходить для прання шовкових речей. Якщо пляма не повністю щезла, повторіть процедуру. Добре прополощіть тканину, щоб не залишилося крохмалю.
 3. Розчин нашатирного спирту — приготуйте наступним чином: у дві ложки води додайте стільки ж гліцерину і одну ложку нашатирю. (Попередньо провітріть кімнату та надіньте рукавички.) Протестуйте засіб у непомітному місці тканини, а потім нанесіть на пляму і залиште на півгодини. Виперіть річ як звичайно.
 4. Порошок крейди — нанесіть на забруднену ділянку з обох боків тканини, після чого залиште десь на годину. Чистим носовичком, змоченим у воді, приберіть крейду, а потім виперіть шовк як зазначено на етикетці. 

Особливо обережно треба поводитися із нашатирним спиртом та оцтом. Якщо тканина містить синтетичні волокна, такі речовини можуть пошкодити колір або й саму тканину. Дуже важливо тестувати розчин на непомітному місці тканини перед використанням.

Якщо ви спробували усі наведені способи, а пляма не відіпралась, не поспішайте розчаровуватись та викидати річ. Можна застосувати фантазію та пофарбувати тканину у темніший колір — плями не буде видно, а ви отримаєте обновку. 

Незалежно від обраного способу виведення плям, звертайте увагу не лише на чистку, але й на прання шовкової тканини. Дотримуйтесь інструкції на етикетці та використовуйте делікатні безпечні засоби. Наприклад, гель для прання, який можна придбати зі знижкою у мережі магазинів METRO. Шукайте у каталозі акційних пропозицій товари від кращих виробників за вигідними цінами!