Як можна зробити рушники м'якими після прання?

Як можна зробити рушники м'якими після прання?

Час читання - 1 хв.

Махровими рушниками приємно витиратися після душу чи прийняття ванни, але, на жаль, вони не залишаються м’якими завжди. Із часом махра стає жорсткішою і вже не такою комфортною, тому багато хто подумує про передчасну заміну рушників. Не поспішайте витрачати кошти на новий банний текстиль, адже існують способи пом’якшити махрові вироби за допомогою спеціальних чи навіть підручних засобів. Давайте розглянемо, як можна зробити рушники м’якими після прання та як правильно доглядати за махрою, щоб вона не втрачала якостей.

Способи, як зробити рушники м'якими

Рушники можуть ставати жорсткими через вплив жорсткої води, неправильного прання, невдало підібраного прального засобу. Крім того, для збереження м’якості махрових виробів їх треба правильно сушити та прасувати. 

Підручні засоби

 1. Щоб пом’якшити жорстку воду і махрові волокна, у воду для прання можна додати оцет 9% (на 10 л води 100 мл оцту). Якщо користуєтесь пральною машинкою, наливайте оцет у відсік для кондиціонеру.
 2. Для пом’якшення можна додавати у воду харчову соду або замочувати у содовому розчині махрові вироби перед пранням (на літр води покладіть три ложки соди). 
 3. Можна замочити рушники у розчині солі (на літр води 60 г солі), а потім випрати і добре прополоскати. 

Спеціальні засоби для прання

Крім основних пральних засобів, можна використовувати спеціальні:

 • кондиціонери, ополіскувачі та спеціальні гелі для пом’якшування — вони дуже ефективні;
 • таблетки для пом’якшення води у пральній машині, які також виводять неприємні запахи, допомагають видаляти плями.

Виправши махрові рушники за допомогою спеціальних засобів, варто додатково їх прополоскати. 

 

Перемо рушники правильно

Найчастіше причиною жорсткості рушників стають помилки у пранні. Якщо дотримуватись не хитрих правил, махровий текстиль завжди буде м’яким, свіжим та комфортним. Зазвичай банні рушники не надто брудняться, тому їх варто прати на делікатному режимі, щоб просто освіжити. 

Правила для прання у пральній машинці

Щоб надовго зберегти форму та м’якість рушників, дотримуйтесь наступних правил:

 1. Вивчайте інструкції на етикетці до махрового виробу, а якщо вона відсутня, періть на температурі не більше шістдесяти градусів, встановивши делікатний режим (або у режимі прання дитячих речей). Після закінчення циклу ввімкніть додаткове полоскання. 
 2. Ніколи не кип’ятіть махрові вироби, навіть якщо вони сильно забруднені. Махрові тканини погано переносять кип’ятіння.
 3. Перед пранням банні рушники можна замочити у теплій воді.
 4. Коли встановлюєте функцію віджиму на пральній машинці, обирайте мінімальну кількість обертів (не більше 500). Це дозволить запобігти деформуванню махрових виробів. 
 5. Якщо рушник брудний і вологий, його варто одразу випрати або висушити й покласти у білизняний кошик. Якщо залишити махровий виріб мокрим, на ньому може з’явитися цвіль, плями якої важко виводяться. 

Правила для ручного прання

Зазвичай рушники перуть у машинці, проте якщо треба видалити пляму, може знадобитись ручне прання. Прийміть до уваги наступні поради:

 1. Попередньо замочіть махрові вироби у мильній воді, розвинивши соду, сіль або оцет для пом’якшення. Якщо маєте справу зі старими рушниками, які вже стали жорсткими від багаторазових прань, варто додавати оцет.
 2. Простежте, щоб вода була не дуже гарячою — просто теплою. 
 3. Періть та полоскайте рушники теж у теплій воді. Під час полоскання міняйте воду, доки вона не стане прозорою. 

Як сушити й прасувати

Сушіть махрові вироби на вулиці або у добре провітреному приміщенні. Перед тим, як розвісити рушники, добряче струсніть їх, щоб відновити форму. Не варто сушити махру на батареях чи радіаторах, щоб тканина не пересохла. Якщо у вас є сушильна машина, можете сушити махрові вироби в ній. 

Прасувати рушники треба з парою, а краще не праскою, а відпарювачем. При цьому температура пари повинна бути не більшою за 150°С.

Тепер ви знаєте, як зробити рушники м'якими та пухнастими: віджимайте на низьких обертах, періть спеціальним гелем, додавайте кондиціонери або підручні засоби для пом’якшення. 

А придбати якісний гель для прання з приємними знижками ви завжди можете в мережі магазинів METRO. Зазирніть до каталогу акційних товарів просто зараз, щоб не проґавити найвигідніші пропозиції!