Як вибрати стиглий ананас у магазині — корисні лайфхаки
Як вибрати стиглий ананас у магазині — корисні лайфхаки
Час читання -3хв.
Цей тропічний фрукт доступний для споживачів увесь рік. Традиційно більшість українців споживають ананаси взимку, прикрашаючи ними новорічний стіл.

І вони, до речі, мають рацію, адже найліпший час для купівлі особливо смачних та соковитих ананасів — саме зима, грудень. Але це умовність, адже плоди везуть до нас здалеку, і щоб довезти їх свіжими та придатними для споживання, їх зривають недозрілими. Тобто ризик придбати недостиглий плід є навіть у розпал «ананасового» сезону.

Цікаво знати, що ананаси масово вирощують тільки в тих країнах, де дуже теплий тропічний клімат (Коста-Ріка, Бразилія, Індія, Таїланд та деякі інші). Адже для дозрівання ананасів потрібна температура +25 градусів і вище, а зріють вони дуже довго — від 3 до 6 місяців. Також варто зазначити, що це багаторічні рослини, здатні давати плоди протягом декількох сезонів. Завдяки цьому купувати ананаси можна у будь-який час у всьому світі.

Тропічний плід можна подавати як десерт, порізавши шматочками, додавати до салатів, запікати із куркою, використовувати як начинку для «Гавайської піци». А також готувати смузі, морозиво. А ще свіжий ананас дуже корисний. Плід містить харчові волокна, мікроелементи і вітаміни. У його складі є бромелін — фермент високої активності, що допомагає організму засвоювати білок з їжі. Ананас рекомендують тим, хто мріє позбутися зайвих кіло.

Як визначити — стиглий ананас чи ні

  1. Ретельно роздивіться плоди, з яких можна обрати. Стиглий ананас має виражену овальну форму, суху плодоніжку і густий пучок (султан) довжиною 10–12 см. Вічка стиглого ананаса завжди жовто-коричневого кольору зі злегка підсохлими кінчиками. Між ними мають бути темно-зелені або коричневі бороздки.
  2. Зауважте кольори плоду. Зелена шкірка — гарантія того, що ананасу ще треба чимало часу, аби дозріти. Бура або бордова поверхня — також недобрий знак, адже може свідчити про те, що плід уже переспів та зіпсувався.
  3. Проведіть тест із листочками. Коли ананас стиглий, деякі листочки з пучка-«корони» можна легко висмикнути. Якщо після відривання одного листка інші почали випадати, значить, плід перезрів. У недостиглого плоду «корону» прорідити складно.
  4. Понюхайте улюблений фрукт. Якщо запах помітно відчутний на відстані витягнутої руки, швидше за все, плід було штучно ароматизовано. Коли ж відчувається винний запах, кислий — це перезрілий ананас, можливо, всередині навіть розпочався процес бродіння.

Як визначити стиглий ананас на вагу

Є метод, яким можна скористатися, аби убезпечити себе від несмачного тропічного плоду. Радимо використати його у поєднанні із лайфхаками, зазначеними вище. Отже, прикиньте вагу ананаса в руці. Якщо він важкий, значить, щільний всередині — це ознака стиглості. Як правило, серед тих плодів, які були зірвані до повного дозрівання, невеликі плоди встигли на плантації увібрати в себе всі вітаміни. Тому не обирайте ті, що є крупнішими — немає жодних гарантій, що вони вразять солодкістю та соковитістю.

Чи можна «дозріти» зелений ананас вдома?

На жаль, ні. На відміну від багатьох тропічних фруктів, не можна покласти недозрілий ананас вдома та дочекатися, коли він достигне. Немає жодного сенсу підвішувати плід догори дриґом, тримати його в теплі або холоді. Якщо ананас зрізали на плантації зеленим, солодкість і соковитість йому вже не надати — особливо в домашніх умовах. Якщо вже розрізали ананас, то можна визначити його кондицію за кольором м’якоті. Стиглий смачний ананас всередині яскраво-жовтий. У недозрілого м'якоть бліда, у перестиглого — з рожевим відтінком.

Щоб якомога довше зберегти смакові та корисні якості плода, зберігайте ананас у холодильнику, порізаним у контейнері. Але термін такого зберігання — не довше 10 діб. Якщо не встигли доїсти ананас, можна заморозити шматочки у судочку чи пакеті із зіпером. Так плід може зберігатися кілька місяців.