Термометр для духовки: як користуватися та правильно підібрати модель

Термометр для духовки: як користуватися та правильно підібрати модель

Час читання -3хв.
Господині й кухарі чудово знають, як важливо зберігати необхідну температуру під час приготування багатьох страв. Особливо якщо це випікання борошняних виробів. Тут без надійного термометра не обійтись.

Господині й кухарі чудово знають, як важливо зберігати необхідну температуру під час приготування багатьох страв. Особливо якщо це випікання борошняних виробів. Тут без надійного термометра не обійтись.

Він вмонтований у більшість сучасних духових шаф. Проте що робити, якщо штатний термометр відсутній, зламався чи розміщений на дверцятах і не здатний показати точну температуру безпосередньо в пічці? У цьому випадку на допомогу прийде знімний варіант.

Різновиди та їхні переваги

Біометалічний термометр для духовки: як користуватися правильно

Біометалічний термометр — найпростіша та доступна аналогова модель. Його дія полягає у фізичній зміні металу при високих температурах. У разі підвищення температури металева пружина всередині деформується і призводить до зміни положення стрілки.

Щоб отримати більш точний показник температури, термометр потрібно розмістити поряд зі стравою. Наприклад, багато моделей мають спеціальний гачок або ніжку-підставку.

Серед переваг такої моделі виділяють:

  • доступну ціну;
  • простоту використання (легко розмістити, можна в будь-який час зняти);
  • надійну конструкцію.

 

Проте в таких моделей є один суттєвий мінус — температура визначається не точно, а приблизно. Крім того, у разі частого використання металева пружина швидко втрачає свої властивості. Тому такі термометри слугують не довго і через деякий час можуть показувати температуру, далеку від справжньої.

Щоб перевірити якість роботи термометра, варто мати під рукою запасну модель: поставити поряд і під час нагрівання простежити розбіжність у показниках. Якщо обидва термометри показуватимуть різну температуру: перший варто замінити новим.

 

Термометр для духовки електронний: переваги та особливості використання

Електронна модель — це вже більш сучасний варіант термометра, який має цифрову панель та вмонтований електронний датчик. Користуватися ним також зручно, легко стежити за нагріванням.

Серед переваг порівняно з аналоговими моделями — точні показники температури та довгий термін служби. За умови правильного використання і догляду якісний електронний термометр може прослугувати не один рік. Серед мінусів — обмеження щодо температури використання: більшість таких моделей розраховані на температури не вище 280 градусів.

 

Термометр для електродуховки

Електричні духові шафи майже завжди оснащені штатним електротермометром. Якщо він розміщений на дверцятах або відсутній, варто придбати незалежний термометр, який легко розмістити всередині.

Такі моделі показуватимуть правильну температуру в місці приготування страви. Це може бути як аналоговий біометалічний термометр, так і електронний. Перший можна застосовувати при високих температурах, проте показуватиме він приблизні дані. Електронний варіант показуватиме точну температуру до градуса.

Як додатковий варіант багато кухарів також мають електронний щуп, який дає можливість перевірити температуру самої страви. Наприклад, це дуже зручно під час приготування м’яса, риби, карамелі чи делікатних борошняних виробів. При цьому електронним щупом легко провести заміри в різних місцях, на поверхні або всередині продукту.

Де і як правильно розмістити термометр у печі

Аби прилад показував більш точну температуру, його потрібно розмістити поблизу місця приготування страви. Якщо модель має спеціальний гачок, термометр можна підвісити за решітку або на одну з бічних сторін. Крім того, є моделі, що легко встановлюються просто на перекладину в духовій шафі. Однак обов’язково враховуйте близькість нагрівача чи розташування вентилятора.

Якщо гачок або підставка відсутні, для закріплення та монтування використовуйте лише вогнетривкі матеріали. Це можуть бути спеціальні шурупи чи стальні пластини.

Приклеїти термометр можна на жаростійкі автогерметики. Наприклад, розраховані для вихлопної системи. Проте варто пам’ятати, що з часом прилад потрібно буде знімати, щоб почистити та помити. Тому краще продумати знімний варіант.

Як вибрати термометр

Фахівці радять звертати увагу на такі основні показники:

  • Ціна. Дешевий термометр, найімовірніше, прослугує не дуже довго, доведеться купувати новий. Тому це сумнівне заощадження.
  • Розмір виробу. Орієнтуйтеся на власні потреби: наскільки зручно ним користуватися, чи добре видно дисплей, стрілки та позначки. Бажано, щоб цифри добре проглядалися через скло дверцят.
  • Можливість зняти в будь-який момент. Усе ж таки через деякий час виріб потрібно буде помити й почистити.
  • Діапазон температур. Оптимальним варіантом буде термометр, розрахований на температури від 120 до 300 градусів.

 

Під час вибору звертайте увагу на якість матеріалів, щоб не було щілин у виробі чи пошкоджень корпусу. Зважайте також на зручність користування. Перевіряйте кріплення, аби в процесі експлуатації виріб не падав на дно духової шафи.