Форми для кексів: які вибрати
Форми для кексів: які вибрати
Час читання -3хв.
Аромат кексів наповнює дім затишком та любов’ю. Одразу хочеться заварити смачний чай або каву, почастувати рідних солодкими десертами. Тож не дивно, що багато господинь так люблять власноруч готувати кекси чи мафіни.

Аромат кексів наповнює дім затишком та любов’ю. Одразу хочеться заварити смачний чай або каву, почастувати рідних солодкими десертами. Тож не дивно, що багато господинь так люблять власноруч готувати кекси чи мафіни.

Використання спеціальних форм у цій справі обов’язкове. Саме якість форми полегшує процес випікання та дає можливість отримати не лише смачні, а й естетично привабливі кекси. Різновидів форм сьогодні існує дуже багато, тож давайте розбиратися, які краще вибрати.

Особливості форми для кексів: які краще купити

Форми для кексів відрізняються і за матеріалом, і за розміром. Проте всі вони повинні відповідати одному важливому критерію: готові вироби мають легко вийматися та відділятися від їхнього дна і стінок. Під час вибору форми також варто пам’ятати, що тісто на кекси рідке, тому від якості матеріалу та розміру залежатиме те, як добре воно пропечеться.

Традиційно готують невеличкі кекси в окремих формах — «капсулах». Найпоширенішими є форми з рельєфними стінками та характерним звуженням до дна. Проте також можна випікати один великий кекс у звичайній прямокутній, квадратній або круглій формі, а потім розрізати виріб на частини. 

Поштучні форми для випічки кексів: які краще вибрати

 1. Металеві (алюмінієві) — чудово підходять для випікання порційних мафінів та кексів у домашніх умовах. Вони швидко прогріваються, тому тісто в них добре випікається і не пригорає. Їх легко мити, сушити й можна використовувати багато разів. Бувають також металеві форми з антипригарним покриттям.
 2. Сталеві — також поширений варіант. Вони мають гарний вигляд, але варто перевіряти якість спайки швів. Щоб тісто не прилипало, форми потрібно змащувати маслом або додатково використовувати пергамент. Вони також бувають з антипригарним покриттям.
 3. Силіконові — такі форми для мафінів та кексів з’явилися відносно недавно, але швидко завоювали любов господинь. Тісто до них не прилипає, а готові вироби легко дістати одним рухом. Вони також довговічні, легко миються та не займають багато місця на кухні. 
  Важливо! Силіконові форми хоча й добре тримають форму, але м’які, тому варто спочатку поставити їх на лист для випікання, а потім наливати в них тісто.
 4. Паперові — одноразові, дешеві та зручні форми, які швидко набули популярності серед кондитерів. Бувають різної товщини й розміру. Тонкі форми «капсули» з пергаменту потрібно вставляти в металеві форми. Форми з товстими стінками та обідком можна просто поставити на деко та заповнити тістом. Вони бувають різних кольорів, з малюнками, тому часто слугують елементом декору й самостійною упаковкою. Дорожчі варіанти оброблені всередині термостійкою плівкою.
 5. Паперові форми «тюльпан» — мають стінки у формі пелюсток і надають виробам ніжності. Кекси в таких формах мають особливо привабливий та святковий вигляд. Проте без додаткової підтримки, як і звичайні паперові «капсули», вони швидко втрачають форму, тому їх також потрібно вставляти в металеву основу.

 

 

 

Суцільна форма для кексів: яка краще

 1. Металеві форми — довговічні, легко миються, але тісто може до них прилипнути. Тому краще вибирати варіанти з антипригарним покриттям, використовувати їх як основу разом із паперовими формами чи застеляти пергаментом. Під час вибору форм з окремими виїмками для кексів звертайте увагу на діаметр дна та глибину комірок: щоб була не менше 2–2,5 см.
 2. Керамічні — матеріал рівномірно розподіляє температуру по всій формі, тому в них дуже добре пропікається важке тісто, а кекси не прилипають до стінок і дна.
 3. «Чудо» — форма з круглою виїмкою в центрі. Завдяки такій конструкції тісто швидко пропікається і не прилипає.
 4. Силіконові — зручний варіант як для домашніх десертів, так і на продаж або як смачний подарунок. У них можна одразу заливати тісто чи вставляти паперові форми, якщо кекси потрібні в індивідуальній упаковці.

Як правильно підготувати форму: секрет шеф-кухарів

Якщо ви купили багаторазові металеві форми без антипригарного покриття, їх варто попередньо підготувати, щоб тісто не прилипало й кекси добре виймалися. Ділимося секретом шеф-кухарів, який називається «французька сорочка».

Вам знадобиться масло й борошно:

 • перед тим, як заливати тісто у форми, змастіть стінки і дно м’яким маслом;
 • далі присипте їх борошном і струсіть надлишок;
 • тепер можна заливати тісто;
 • коли кекси будуть готові, не поспішайте виймати їх із форми, дайте їм добре охолонути. 

 

Сподіваємося, що тепер ваші кекси будуть смачними і привабливими в будь-якій формі. Вибирайте за власними потребами. Якщо готуєте на замовлення і потрібна індивідуальна упаковка, краще підійдуть металеві форми з паперовими капсулами. Для домашнього використання зручні силіконові та металеві форми.