Устриці: користь та шкода для жінок та чоловіків

Час читання - 4 хв.

Люди ласували устрицями з давніх-давен, але цікаво, що в минулому їх споживали здебільшого бідняки, у яких не вистачало коштів на дороге тваринне м'ясо. Якщо раніше популяції устриць були великими, то з часом вони скоротились і молюск значно здорожчав. Нині устриці вважаються вишуканим делікатесом.

Далі в статті розглянемо, що собою являє устриця, користь та шкода її для організму. Як і кожен продукт, цей делікатесний молюск має свої «за» і «проти», а також певні особливості вживання.

Що собою являє устриця

Делікатесна устриця — це двостулковий молюск, який проживає у теплих водоймах на глибині від 40 до 70 метрів. Устриці зустрічаються одиночними поселеннями або великими колоніями. Двостулкова раковина молюска має асиметричну форму, а її забарвлення й розмір залежать від конкретного виду.

Чим корисні устриці

Цей молюск споживається в сирому вигляді, оскільки після термічної обробки втрачає делікатесний смак та корисні властивості. Регулярне вживання устриць забезпечує організму наступні переваги:

  • зміцнюються кістки;
  • нормалізується робота щитоподібної залози;
  • знижується артеріальний тиск;
  • поліпшується емоційний стан;
  • покращується зір;
  • знижується рівень шкідливого холестерину в організмі;
  • тіло поповнює запаси заліза;
  • профілактика ракових захворювань;
  • покращується стан шкіри — вона стає здоровішою, більш сяючою та свіжою.

Користь устриць для жінок 

Чим корисні устриці для жінок? Дівчата прагнуть зберегти молодість та красу якнайдовше і в цьому їм допомогають корисні властивості молюсків.

До складу морепродуктів входить аргінін — цінна амінокислота, що покращує та відновлює структуру шкіри, розгладжує зморшки, надає обличчю приємного кольору. Крім того, устриці сприяють росту та зміцненню волосся — воно стає блискучим, гладеньким та густим.

Устриці: користь для чоловіків

Молюски благотворно впливають на емоційний стан чоловіків, покращують здоров’я у статевій сфері, подовжують тривалість життя. В інтимному житті чоловічий організм інтенсивно втрачає запаси цинку, а регулярне вживання устриць допомагає їх відновити.

Багатьом чоловікам знайома проблема випадіння волосся. Морепродукти стануть чудовою профілактикою раннього облисіння, допоможуть зміцнити волосся та зробити його густішим.

Устриці: користь при схудненні

Устриця містить багато білків — більше, ніж половину своєї маси. Водночас в ній небагато жирів, що дозволяє вживати молюсків навіть під час дієти для схуднення. Білки підтримують тонус м'язів, що допомагає сформувати не лише струнку, але й підтягнуту гарну фігуру.

Чи можна вживати устриці при вагітності

Існує декілька різних міркувань щодо вживання устриць в період вагітності та годування груддю. Склад продукту ні в кого не викликає нарікань, навпаки — для вагітних жінок корисні наступні властивості:

  • високий рівень білку при низькій калорійності;
  • здатність нормалізувати вагу;
  • позитивний вплив на серце та судини.

Однак, необроблені сирі молюски можуть містити мікроби, що небезпечно для вагітних жінок з ослабленим імунітетом. Особливі ризики стосуються устриць, вирощених у термальних та штучних водоймах.

Шкода та протипоказання

Оскільки устриць їдять лише в сирому вигляді, термічна обробка не використовується, тож в молюсках можуть бути наявні певні мікроорганізми, з яких складається флора устриць. Це може негативно впливати на людей з ослабленим організмом. Не рекомендовано вживати устриці людям, які:

  • схильні до алергічних реакцій;
  • мають діагноз гіпертиреозу через високий вміст йоду;
  • мають індивідуальну непереносимість білку.

Найбільшу небезпеку становлять молюски, які були вирощені у перегрітій штучній водоймі: вони можуть містити шкідливі бактерії, що негативно впливають на систему травлення. Вживаючи устриці, варто пам’ятати ще один момент: необхідно обережно відкривати раковину молюска, щоб нерівні частинки не потрапляли у м'якоть та не завдавали шкоди вашому шлунку та стравоходу.

Купити якісні та свіжі устриці можна в мережі магазинів METRO — довіртесь надійному постачальнику!