Чорна ікра осетрових

Чорна ікра осетрових

Час читання - 7 хв.

Чорна ікра осетрових отримується з риб сімейства осетрових, до якого належать осетр, білуга, севрюга, стерлядь та інші види. Ці риби відрізняються довгим терміном життя та повільним ростом. Готовий продукт є особливо популярним у святкові періоди, такі як Новий рік та Різдво, а також під час урочистих подій.

Особливості продукту

Чорна ікра – це не лише ексклюзивний, але й корисний продукт, який може стати прикрасою будь-якого столу. Виробники, такі як ROYAL Caviar та CAVIAR Malossol, пропонують високоякісну ікру, вироблену за сучасними технологіями.

З ікри можна готувати канапки — класичний вибір для закуски. Або просто робити ранкові бутерброди. Чорна ікра ідеально поєднується з білим сухим вином або шампанським.

Купити чорну ікру можна в торгових центрах МЕТRО. Зазвичай покупцю можуть бути запропонований широкий асортимент чорної ікри та мати різний ціновий діапазон, в залежності від виду ікри, бренду та ваги упаковки. Варто також звертати увагу на акційні пропозиції та знижки, які часто бувають в ТЦ МЕТRО, особливо під час святкових періодів. Для подарунків або особливих випадків можна знайти ікру в подарунковій упаковці.

Для зручності клієнтів МЕТRО може пропонувати послуги доставки, особливо важливо це для ресторанів, готелів та інших закладів громадського харчування. Враховуючи ці аспекти, покупка чорної ікри в МЕТRО може стати не тільки приємним, але й вигідним досвідом.

ROYAL Caviar

Виробництво осетра розташоване у Дніпропетровській області, с. Лобойківка. На території знаходяться установки закритого типу, що мають надійну систему очищення та постійного оновлення води для отримання необхідної кількості кисню і підтримки температурного режиму.

В результаті цього з осетра отримується ікра, що має до 30% легкозасвоювані білки, велику кількість Омега-3 жирних кислот, незамінні амінокислоти, мікро- та макроелементи, а також вітаміни. По смаковим якостям — ікра має горіховий м’який присмак.

ROYAL CAVIAR ІКРА ОСЕТРОВИХ PREM 50 г

Класична чорна зерниста ікра, отримана від особин стерляді. Її ікринки середнього розміру (близько 1,5 мм), колір ікринок може варіюватися від сірого до чорного залежно від риби. Володіє чистим, свіжим смаком, легким горіховим присмаком, має ніжну консистенцію.
Зовнішній вигляд: блискуча, з напівпрозорої оболонкою.
Ікра стерляді є не тільки смачним, але і корисним продуктом. Її вживання сприяє відновленню сил, зміцненню імунітету, нормалізації кров'яного тиску. В її складі повний набір амінокислот, мінералів, фосфор, калій, кальцій, залізо, вітаміни А, В, Д і Е.

ROYAL CAVIAR ІКРА ЗЕРНИСТА ОСЕТРОВИХ 50 г

Чорна зерниста ікра осетра «Premium» отримана при життєво . Її ікринки середнього розміру (близько 2 -3 мм), колір ікринок може варіюватися від янтарного , золотисто оливкового  до чорного залежно від риби(кожна рибіна породи має свій віддінок ) . Володіє чистим, свіжим смаком, легким горіховим присмаком, ніжну консистенцію. Зовнішній вигляд: блискуча, з напівпрозорої оболонкою.
Осетрова ікра є не тільки смачним, але і корисним продуктом. Її вживання сприяє відновленню сил, зміцненню імунітету, нормалізації кров'яного тиску. В її складі повний набір амінокислот, мінералів, фосфор, калій, кальцій, залізо, вітаміни А, В, Д і Е.

CAVIAR Malossol

Завод з вирощування осетру  Kaluga Queen є надійним партнером, що поставляє ікру не тільки в Європу, але й Україну. В асортименті можна знайти чорну ікру з мінімальною кількістю солі, що зберігає її натуральність смаку. Вона добувається з унікального гібридного виду, створеного шляхом схрещування Амурського осетра та Калуги. Має необхідні для організму 18 амінокислоти, серед яких глутамінова кислота та аспарагінова кислота, а також 6 видів сатурованих жирів, 6 видів моно-сатурованих жирних кислот та більш ніж 10 видів полі-несатурованих кислот.

MALOSOL ІКРА ОСЕТРА С/Б 50 г

Ікра виробляється із дорослих видів 8 річних осетрів. Колір може бути перлинно-сірим або темно-сірим. Діаметр більш ніж 3 мм. Ікринки тверді. У неї масляний смак з довгим післясмаком.
Сировину до переробки доставляють в охолодженому вигляді і вона не піддається переробці.
Партнер, який вирощує осетрів та поставляє чорну ікру по всьому світу (у США, Францію, Німеччину тощо) є завод Kaluga Queen. Він включає у себе виробництво, переробку, продаж та збільшення аквакультури рибного промислу. Компанія займається розведенням осетра, використовуючи високоякісну воду озера Qiandaohu для виробництва ікри та для розширення споживання елітного продукту. Завод сертифікований для міжнародного експорту, високу якість продукції якого визнано гурманами по всьому світу.

EKC ІКРА ОСЕТРОВА С/Б 200 г

Зупинили вибір саме на цьому сорті ікри, оскільки в ньому вдалось поєднати найкращі якості обох осетрових: таких як розмір ікринки (близько 3мм), її колір (оливково-сіруватий) та смак
Ставки, де вирощується риба мають найвищі рівні гігієни, догляду за рибами, корма - все сертифіковано та постійно контролюється на державному та міжнародному рівнях
з 2005 року вилов дикого осетра в природі заборонено, оскільки цей вид риби знаходиться в дикій природі на грані вимирання
Завдяки вирощуванню осетрових в аквакультурах та забороні вилову ів дщикій природі вдалося призупинити процес вимирання виду та за майже 20 років існування аквакультур - досягти найвищого рівня якості ікри, що не в останню чергу стало можливим завдяки тому, що в аквакульрурі є можливість "дістати" ікру саме в момент її ідеального дозрівання
Щоб дати ікру, риба має досягти віку 10-20 років, в залежності від виду осетрових
Завдяки аквакультурам стало можливим добувати ікру круглий рік, а це означає, що - на відміну від червоної ікри - нема необхідності замороджувати сировину та розморожувати її за потреби. Це однозначно підвищує як якість, так і смак делікатесу.

Обирайте та купуйте

Корисні властивості чорної ікри

Чорна ікра осетрових є високопоживним продуктом. Вона має:

 • Високий вміст білків.
 • Жирні Кислоти Омега-3.
 • Вітамін D.
 • Вітаміни групи B.
 • Вітамін A.
 • Вітамін E.
 • Мінерали, включаючи цинк, залізо, магній, селен та фосфор, які необхідні для різних функцій організму.

Користь для здоров'я:

 1. Підтримка серцево-судинної системи. Омега-3 жирні кислоти в ікрі допомагають знизити ризик серцевих захворювань.
 2. Покращення мозкової функції. Білки та жирні кислоти в ікрі важливі для підтримки здоров'я мозку та покращення пам'яті.
 3. Зміцнення імунної системи. Вітаміни та мінерали в чорній ікрі сприяють підтримці міцної імунної системи.
 4. Антиоксидантні властивості. Вітамін E та інші антиоксиданти допомагають захистити клітини від пошкоджень.

Відмінність чорної ікри від червоної

Чорна та червона ікра – це два види делікатесів, які користуються великою популярністю у всьому світі. Хоча обидва види ікри мають своїх прихильників, вони відрізняються один від одного за декількома ключовими параметрами:

Походження:

 • Чорна ікра традиційно добувається з риб сімейства осетрових, до яких належать осетр, білуга, севрюга, і стерлядь. Ці риби мешкають переважно в холодних водах і мають довгий життєвий цикл.
 • Червона ікра отримується з риб сімейства лососевих, зокрема з лосося, кети, горбуші, нерки, і сьомги. Ці риби зазвичай мешкають у холодних водах Північної півкулі.

Зовнішній вигляд та текстура:

 • Чорна ікра має великі, округлі ікринки з блискучою поверхнею. Колір може варіюватися від світло-сірого до майже чорного. Ікринки зазвичай мають більш щільну та маслянисту текстуру.
 • Ікринки червоної ікри менші за розміром та яскравіші, колір може варіюватися від рожевого до темно-червоного. Текстура червоної ікри легка та зерниста.

Смакові відмінності:

 • Чорна ікра має вишуканий, насичений смак з легкими нюансами горіха або морських водоростей. Смак чорної ікри часто описується як складний і глибокий.

Червона ікра має яскравий, виразний рибний смак з легкою солоністю. Червона ікра часто сприймається як свіжіша і легша на смак.

Як обрати якісну чорну ікру та відрізнити натуральний продукт від підробки

Вибір якісної чорної ікри та відрізнення натурального продукту від підробки є важливим завданням для гурманів і цінителів цього делікатесу. Якість чорної ікри може значно впливати на її смак та корисні властивості. Ось кілька ключових рекомендацій, які допоможуть правильно обрати якісну чорну ікру:

 • Якісна чорна ікра має цілісні, однорідні ікринки без пошкоджень. Ікринки не повинні бути злиплими або розтрісканими.
 • Колір чорної ікри може варіюватися від світло-сірого до майже чорного. Наявність ненатурально яскравих або неприродних кольорів може вказувати на штучне фарбування.
 • Якісна ікра зазвичай упаковується у герметичні банки або скляні контейнери. Переконайтеся, що упаковка не пошкоджена і має всю необхідну інформацію про продукт та виробника.
 • Якісна чорна ікра повинна мати свіжий, ледь помітний морський аромат. Наявність різкого або неприємного запаху може свідчити про псування або низьку якість продукту.
Якщо у вас виникають питання щодо вибору ікри, не соромтеся звертатися за допомогою до продавців. Вони можуть надати важливу інформацію про різні види ікри, їх характеристики та рекомендації щодо зберігання.

Принцип виробництва

Принцип виробництва чорної ікри є складним та трудомістким процесом, який вимагає високої точності та дотримання стандартів якості. Виробництво чорної ікри включає кілька ключових етапів:

 • Розведення та вирощування осетрових. Виробництво починається з вибору осетрових риб, таких як осетр, білуга, севрюга, або стерлядь. Ці риби вирощуються в спеціалізованих умовах, що імітують їхнє природне середовище, де підтримується оптимальна температура води, чистота та якість корму, що сприяє здоровому росту риб.
 • Збір ікри. Ікру збирають, коли риба досягає зрілості (зазвичай відбувається через кілька років після народження риби). Збір ікри вимагає обережності, щоб не пошкодити ікринки. В залежності від методу виробництва, цей процес може бути проведений як вручну, так і за допомогою спеціалізованого обладнання.
 • Обробка ікри. Після збору ікру очищають від плівок та інших непотрібних частин. Ікринки повинні бути акуратно відокремлені одна від одної. Після цього вона промивається в холодній воді для видалення зайвого слизу та залишків тканин.
 • Соління. Ікра солиться за допомогою методу "malossol", що означає "мало солі". Цей метод дозволяє зберегти натуральний смак ікри, при цьому забезпечуючи її консервацію.