Подорожі у 2021 році — головні тренди для мандрівників 

Пандемія внесла значні корективи в повсякденне життя, плани на відпустку та подорожі. Ще рік тому можна було собі дозволити, скориставшись знижкою на авіаквиток, злітати на вихідні поласувати кавою Відні чи помилуватися архітектурою Барселони. Через перекриті кордони та обмеження рейсів мандрувати стало в рази складніше. Але українцям пощастило — наша країна настільки прекрасна та різноманітна, що присвятити їй час не просто варто, а й необхідно. Щодо мандрівок за кордон — вони також можливі, якщо врахувати головні тренди.

Ось вони:  

  1. Безпека. Не варто нехтувати ризиком заразитися Covid-19 за кордоном. Найкращий варіант — отримати щеплення, а поки вакцини не стали загальнодоступними, мудре рішення — це страховка. Купуючи страховий поліс чи оформлюючи пакетну путівку у турагентстві, ретельно перевірте умови та з’ясуйте, які послуги вам буде надано у тій чи іншій ситуації. Не забувайте про елементарні правила безпеки — маска, антисептики, соціальна дистанція. Не пожалкуйте переплатити за квиток у потяг чи на літак для того, щоб не сидіти поруч із незнайомою людиною. Не соромтесь у людних місцях носити респіратор чи захисний пластиковий щиток. Не мандруйте до країн, де напружена епідеміологічна ситуація.
  2. Бути в курсі. Якщо авіаквитки вже в кишені, а валізу зібрано, це не означає, що варто розслаблятися та переставати відслідковувати інформацію. Реалії такі, що може статися будь-що — рейс перенесуть чи скасують, або ж країна, куди ви збиралися, взагалі обмежить перетин власного кордону. Як це, приміром, зробила Велика Британія, коли там виявили новий штам коронавірусу. Користуйтеся лише джерелами інформації, вартими довіри — офіційними сайтами тощо. На жаль, бувають ситуації, коли працівники аеропортових служб самі не орієнтуються в ситуації та вам буде необхідно довести свою правоту. Слідкуйте за змінами у списку країн, до яких можуть потрапити українці. Будьте в курсі.
  3. Мінімізувати самостійні подорожі. Як би не хотілося поринути в пригоди та відчути себе максимально вільним, зараз це не на часі. Найкращий друг мандрівника — грамотний та доступний 24 на 7 туристичний агент. Він допоможе у будь-якій ситуації — у разі переносу чи відміни рейса, у разі виникнення питань в готелі тощо. Більшість туристичних фірм мають змогу спілкуватися з перевізниками та готельєрами напряму — звичайним туристам такі опції не під силу.
  4. Відкривати Україну. Користуючись нагодою, доки плани на закордонні мандри довелося відкласти, саме час побачити цікаві місця у власній країні. А їх чимало — сотні. У кожній області можна знайти десятки туристичних принад. Що там казати — люди, живучи у рідному місті все життя, не бачили усіх його цікавинок!

Мандрівки Україною — плануємо небанальний маршрут

За рік, який ми прожили у реаліях обмежень, багато хто встигнув відкрити для себе рідну країну по-новому. Усі побували на Чорному або Азовському морях, зробили селфі у Львові та Одесі, відпочили в Карпатах. Не варто думати, що цим обмежуються подорожі Україною! Пропонуємо вам декілька цікавих маршрутів, які можна спланувати навіть на вихідні дні.

  • Шацькі озера на Волині. Це чудова альтернатива морським узбережжям. Плануйте поїздку на найспекотніший час літа. На берегах є чимало баз відпочинку та готелів, інфраструктура стрімко розвивається.
  • Термальні джерела Карпат та Закарпаття. Поляна, Солочин, Шаян, Солотвине, Кваси, Берегове, Трускавець, Моршин — у цих курортних містечках лікують усі системи органів, також доступні косметологічні процедури. Води на українських курортах не менш цілющі, ніж на європейських, а ціни — значно більш демократичні.
  • Чарівні міста Західної України. Львів, обожнюваний туристами, це не єдине чудове місто з розвиненою інфраструктурою у західній частині країни. Вартий уваги мандрівників затишний Ужгород, розкішні Чернівці. Це ідеальні локації для тих, хто скучив за мандрівками до старовинних міст Європи.
  • Зелений туризм. Це модний тренд, за допомогою якого у всьому світі борються з ще однією масштабною епідемією — синдрому вигоряння. Відпочити душею та тілом краще на природі, без галасу міст та звичної побутової рутини. Хата вівчаря на карпатській полонині, мазана хатина на Полтавщині, котедж з натурального дерева у лісі під Києвом — не важливо, де саме ви проведете відпустку. Головне — чисте повітря, тиша та природа навкруги.

Мандруйте — Україною та за її межами!