Стати новим клієном

Замовити картку онлайн!

3 вересня - World Cabernet Day!

940200_Cabernet-Day

Всім відомо про існування свят присвячених важливій ​​професії або роду діяльності. Але мало хто знає про міжнародні свята, які присвячені знаменитим сортам винограду. Такими святами може похвалитися, наприклад аргентинський червоний сорт Мальбек (World Malbec Day, 17 квітня) або спочатку французький, а тепер визнаний у всьому світі, червоний сорт Каберне Совіньон (World Cabernet Day, 3 вересня).

Каберне Cовіньон (фр.Cabernet Sauvignon) - сорт винограду, який використовується для виробництва червоних вин. Каберне Совіньон є одним з найбільш молодих сортів винного винограду. Вважається, що він з'явився в XVII столітті в Бордо в результаті природного схрещування Каберне Фран і Совіньйон Блан. До 1990-х років, Каберне був найпоширенішим сортом в світі, поки його не оминув сорт Мерло. Широка географія поширення обумовлена ​​тим, що лози Cabernet Sauvignon дуже стійкі до хвороб і гнилі, а шкірка винограду дуже щільна і міцна, що робить цей сорт досить невибагливим. Ще одна причина популярності серед виноробів усього світу, це стабільна якість, а головне, впізнаваний характер вин, які виходять з цього сорту, в незалежності від грунту, на якому він росте.

Кращими областями для виробництва високоякісного Cabernet Sauvignon є зони в помірно теплих, напівзасушливих регіонах, які забезпечують тривалий період вегетації, на добре дренованих, не дуже родючих ґрунтах. Саме кращі вина з Каберне Совіньон виробляють в м'якому або дуже теплому кліматі.

Сортові характеристики:

Винам з цього сорту характерні повний смак і високий рівень танінів. За насиченістю тіло вина найчастіше середньо важке, ближче до повнотілого. Післясмак тривалий. Основна смакова характеристика зрілого Каберне Совіньон - аромат і смак чорної смородини, кедра, фіалки, шкіри, ванілі іноді зеленого перцю. Для Каберне Совіньон характерний високий рівень алкоголю. Ця характеристика, разом з танинами, є однією з важливих для тривалої витримки вина у винному погребі. Крім того, що цей сорт можна довго витримувати, перевага цього сорту полягає ще і в тому, вина з нього можуть значно покращаться в смаку в процесі тривалої витримуи. Різкі таніни пом'якшуються, а більш тонкі аромати розвиваються і посилюються.

Всесвітню популярність цього сорту принесла ключова роль, яку він відіграє в купажах вин Бордо, де він часто поєднується з Мерло і Каберне Фран. З Франції, виноград поширився по всій Європі, після потрапив в Новий Світ, де він знайшов новий дім в таких регіонах, як Санта-Круз і Долина Напа (Каліфорнія), Залив Хокс (Hawks Bay) в Новій Зеландії, Маргарет Рівер і Кунаварра (Австралія), Долина Майпо і Кольчагуа (Чилі).

Каберне Совіньон часто використовується в «Бордоском бленде» в який крім Мерло і Каберне Фран входять такі сорти як Мальбек, Пті Вердо, Карменер. В Іспанії поєднується разом з сортом Темпранільо. В Австралії разом з сортом Шираз.

У нашому асортименті представлений широкий вибір вин з цього сорту винограду. У Вас є можливість спробувати і порівняти типові характеристики цього сорту, і оцінити нюанси, які характерні регіонам, де Каберне вирощуєтся:

 

 

Франція

  • Ribeaupierre Cabernet Sauvignon
  • Jean Dellac Vin de Pays d´Oc Cabernet Sauvignon

Італія
  • Colline dei Filari Cabernet Sauvignon delle Venezie
Молдова
  • Basavin Gold Cabernet Sauvignon

США

  • Four Seasons Cabernet Sauvignon

ЧИЛІ

  • Cavanza Cabernet Savignon Santa Rita
  • Luis Felipe Edwards Cabernet Sauvignon Classic
  • Canepa Cabernet  Sauvignon
  • Los Pagos Cabernet Sauvignon