Як відбілити дитячі речі в домашніх умовах?

Як відбілити дитячі речі в домашніх умовах?

Час читання - 1 хв.

Кожного дня білі дитячі речі зазнають чималих випробувань. Вони швидко брудняться та потребують частого прання, через яке тканина набуває сіруватого кольору. Давайте розглянемо, як відбілити дитячі речі в домашніх умовах за допомогою магазинних або підручних засобів.

Спеціальні відбілювачі

Допитливий малюк щодня пізнає навколишній світ та досліджує нові предмети, тому різні плями на його одязі — звичайне явище. Білі речі доводиться прати кожного дня, і часто без бажаного результату. Якщо звичайні пральні засоби не допомагають, мами звертаються до відбілювачів. 

Якщо говорити про спеціальні відбілювальні засоби, які продаються у магазинах, можна виділити три основні види:

 • засоби з вмістом хлору;
 • оптичні;
 • з активним киснем.

Зазвичай вони ефективні, але шкіра у малюка дуже ніжна і часто схильна до алергії, а відбілювачі можуть викликати подразнення. Якщо прання спеціальними засобами викликає небажані наслідки, варто звернутися до народних способів відбілювання.

Як відбілити білі речі у домашніх умовах: народні підручні засоби

Відбілити дитячі речі можна й без дорогих відбілювачів, користуючись народними рецептами та підручними засобами. Достатньо зазирнути в аптечку, кухню чи ванну кімнату, щоб знайти там потрібні компоненти. Серед найбільш ефективних виділяють:

 • Суміш харчової соди, води та аміачного розчину. На три літри води візьміть 100 грамів соди та 25 мл аміачного розчину. Замочіть білі речі на шість годин, а потім виперіть звичайним способом (вручну або у пральній машинці). Щоб підтримувати яскравий білий колір кожного дня, додавайте трохи соди у відсік для кондиціонеру перед пранням. 
 • Розчин медичного бору. Допоможе позбутися плям від олії, жовтуватих та сірих слідів на колготках, шкарпетках та іншому дитячому одязі. Наберіть у тазик води та додайте 40 мл розчину бору, після чого замочіть білизну на три години. Далі виперіть речі у пральній машині та ввімкніть додаткове полоскання.
 • Дьогтьове мило. Ефективний засіб, який має дезінфікуючі властивості та видаляє навіть застарілі плями, які в'їлися у тканину. На півтори літра води візьміть половину шматка дьогтьового мила (попередньо натріть його) та двадцять грамів соди. У цьому розчині прокип’ятіть білизну протягом 30 секунд. Виперіть речі у автоматичному режимі, а потім виставіть додаткове полоскання.
 • Перманганат калію (марганцівка). Щоб видалити плями, розчиніть дві часточки перманганату калію у 200 мл столового оцту. Якщо треба відбілити багато речей, виперіть їх у блідо-рожевому розчині марганцівки.
 • Поварена сіль. Підійде для відбілювання пелюшок та повзунків зі слідами урини. У десяти літрах води розчиніть 150 грамів повареної солі та столову ложку перекису водню. Замочіть білизну на три години, а потім виперіть та додатково прополощіть.
 • Перекис водню. Використовується для видалення плям у складі содового розчину. До 200 мл води додайте 100 грамів харчової соди та столову ложку перекису водню. Змочіть цим розчином пляму на двадцять хвилин.
 • Нашатирний спирт. Налийте теплої води у тазик і додайте 15 мл нашатирю. Покладіть білизну у розчин на три години, а потім виперіть.
 • Господарське мило. Натріть шматок господарського мила та розчиніть у літрі води, додайте 15 грамів соди. Кип’ятіть забруднені речі протягом п’ятнадцяти хвилин. Поодинокі плями можна просто намилити, після чого випрати річ у пральній машинці. 
 • Оцтова кислота. Це доволі агресивна речовина, якою змочують невеликі плями на тканині. Після обробки одяг ретельно перуть у пральній машинці.
 • Емульгатор гліцерину. Чудово підходить для очищення білих речей із вовни. На 150 мл води потрібно взяти столову ложку нашатирю та дві ложки гліцерину. Після відбілювання прополощіть одяг у холодній воді.
Зберігати білі дитячі речі чистими, сяючими та без плям — складна задача, проте цілком реальна. Користуйтесь спеціальними пральними засобами та народними рецептами, маючи за основний пріоритет здоров’я малюка. 
 
А щоб купити безпечний гель для прання та інші якісні засоби за вигідними цінами, зазирніть до мережі магазинів METRO. Широкий асортимент та безліч вигідних пропозицій чекають на вас у каталозі акційних товарів!