Поліролі для меблів: склад, види та способи використання

Поліролі для меблів: склад, види та способи використання

Час читання - 2 хв.

Сучасні поліролі забезпечують ефективний догляд за меблями, захищаючи їх від забруднень, пилу та невеликих ушкоджень. Після використання засобу поверхні стають рівненькими та блискучими, а пилу на них збирається значно менше. Регулярно оброблюючи меблі поліролем, ви надовго збережете їх у гарному стані та чудовому новому вигляді. 

Поліролі для меблів: види

Поліролі випускаються у двох форматах — аерозольні засоби та креми. В основі поліроля завжди лежить емульсія: в залежності від оброблювальної поверхні це може бути «масло, розчинене у воді», або «вода, розчинена в маслі». 

Сьогодні можна придбати поліроль для будь-якої поверхні, обираючи з широкого асортименту. В залежності від призначення засоби мають різні активні компоненти та певні особливості використання. 

  1. Воскові поліролі. Роблять поверхні блискучими, ефективно маскують невеликі ушкодження. Зазвичай воскові засоби призначені для обробки натуральної не лакованої деревини. Віск захищає дерево від пошкодження та живить його, але на оброблених поверхнях можуть бути помітними відбитки пальців. Однак воскові поліролі Пронто, Cif та інші чудово доглядають за дерев'яними предметами інтер’єру.
  2. Засоби з пігментом. Призначені не лише для прибирання, але й для реставрації меблів, оскільки можуть підфарбовувати стерті або пошкоджені місця, створюючи колірну однорідність поверхні. Завдяки антистатичним компонентам на поверхнях меблів довго не збирається пил.
  3. Засоби від подряпин та відколів. Ефективно маскують та реставрують більш глибокі пошкодження, надаючи меблям доглянутого вигляду.
  4. Для лакованих поверхонь. Мають особливий склад, який відрізняється від універсальних засобів відсутністю спирту та агресивних речовин, які можуть сушити поверхню. Регулярний догляд робить лаковані поверхні бездоганно сяючими.

Обираючи поліроль, зважайте на тип поверхні, яка потребує прибирання чи реставрації. Варто мати на увазі, що для деяких порід деревини потрібен специфічний догляд.

Поліролі для меблів: склад

Сучасні поліролі не лише видаляють забруднення, але й виконують деякі додаткові функції в залежності від складу. Основні компоненти засобів для полірування меблів:

  1. Віск. Може бути натуральним або синтетичним. Він ефективно заповнює мікроскопічні тріщинки і подряпини, маскуючи пошкодження, повертаючи меблям первозданний вигляд та гарний блиск. Поліролі з воском призначені тільки для дерев’яних поверхонь. 
  2. Силікон. Засоби з даним компонентом відрізняються більшою ціною, але мають і свою перевагу — універсальність. Силіконовим поліролем можна обробляти меблі з ДСП, МДФ та навіть пластикові. Оброблені поверхні швидко сохнуть, набувають яскравого насиченого кольору.
  3. Антистатик. Поліролі, які містять речовини з антистатичним ефектом, можуть відштовхувати пил, не даючи їй накопичуватись на поверхнях. Пилюка не збирається товстим щільним шаром і її легко змахнути серветкою чи спеціальним віничком.
  4. Масла. Цей компонент призначений для поліролів, якими обробляють дерев’яні поверхні. Масло живить деревину, запобігає розсиханню, надає гарного блиску. 
  5. Поверхнево-активні речовини. Даний компонент полегшує видалення забруднень, але відзначається агресивним впливом на шкіру рук. Використовуючи поліроль, варто надягати захисні рукавички.
  6. Ароматизуючі речовини. Забезпечують приємний аромат засобів для прибирання. 

Поліролі для меблів: способи використання

Будь-який поліроль наносять за певними правилами, яких потрібно дотримуватися, щоб не пошкодити меблі. Щоб відновити блиск полірованої поверхні, меблі спочатку очищують від забруднень і протирають насухо, а потім наносять поліроль. 

Аерозолі слід розпорошувати рівномірно. Поліроль-крем наносять на серветку, а потім втирають у деревину до блиску та рівномірного тону. Дерев’яні меблі варто полірувати один-два рази на місяць — всі, за виключенням стільниць. Останні частіше використовуються і потребують щотижневої обробки.

Різноманітні засоби для догляду за меблями, а також серветки для прибирання можна придбати за вигідними цінами в мережі магазинів METRO. У каталозі акційних товарів ви знайдете все необхідне, щоб ваші меблі сяяли чистотою!