Цікаві ідеї для декору кухні: як прикрасити головну кімнату в квартирі

Цікаві ідеї для декору кухні: як прикрасити головну кімнату в квартирі

Час читання -3хв.
Кухня — це те приміщення, де не лише готують їжу. Навіть у сучасній оселі вона є уособленням домашнього вогнища.

На кухні ми проводимо затишні вечори із близькими, влаштовуємо сімейні посиденьки за обідом, відзначаємо свята. Кожній господині хочеться, аби її улюблена кухня була не лише максимально функціональною, але й вирізнялася затишком, мала оригінальні деталі, елементи індивідуального стилю. Кожна кухня — неповторна, вона є віддзеркаленням характеру господаря чи господині, темпераменту, стилю життя та навіть смаків у кулінарії. Декор для кухні можна придбати у магазині — разом із посудом, столовим приладдям, текстилем. А якщо докласти трохи зусиль та застосувати наші оригінальні ідеї, то буде набагато цікавіше та затишніше. Скористайтеся нашими порадами, і ваша кухня не буде схожою на жодну іншу кухню в світі!

Ідеї для кухні — декор і фото

Сучасна мода на декорування інтер’єру має виражені тенденції. У списку наших ідей ми максимально їх використали. Головне завдання — не захламити приміщення непотрібними речами, які виглядатимуть недоречно та збиратимуть на себе бруд. Лише корисні, естетично привабливі та стильні речі:

 • Різні стільці навколо кухонного столу. Вінтажні, сучасні, пластикові — чим сильніше вони відрізнятимуться, тим краще. Це дуже актуальний тренд інтер’єрної моди.
 • Білий колір як тло для яскравих предметів. Біла стінка, біла плитка, меблі — на них особливо ефектно виглядатимуть аксесуари та посуд насичених кольорів та відтінків.
 • Вінтаж на фоні сучасності. Вдалий прийом, який використовують професійні дизайнери, — елементи вінтажу у кухні, спроєктованій у сучасному стилі. Старовинна люстра, мідний посуд з антикварної лавки, поличка з бабусиної кухні, відреставрована власноруч. Ці елементи створюють особливу атмосферу.
 • Відкриті полички з крупами та спеціями. Такий елемент меблів варто розташувати подалі від плити та витяжки. Різні банки для сипучих продуктів, приправ розмістіть на поличці.
 • Стильні текстильні вироби. Не дуже охайні різні за кольором та формою кухонні рушники не прикрасять вашу кухню. Придбайте набір із гарної скатертини, серветок, рушників з якісного льону в одному стилі.

Ідеї для декору кухні своїми руками

Зроблені власноруч аксесуари — це індивідуальність та унікальний стиль кухні. Не обов’язково мати спеціальні художні та конструкторські здібності, аби створити дійсно гарні речі для прикрашання кухонного простору:

 • Оригінальні світильники. Із тертушки, залізних мисок, іншого посуду — це завжди дивує та захоплює гостей. Будьте обережні, коли працюєте з електричними проводами.
 • Неочікуване використання старих речей. Це не лише відреставровані меблі. Старі миски або винні пляшки здатні виконувати роль свічників, задекорувати пляшку можна за допомогою свічного воску. Глиняні чи дерев’яні полумиски можна оздобити за допомогою декупажу чи спеціальних декоративних фарб.
 • Саморобні крючки для прихваток, кухонних рушників, фартухів. Столові прибори можуть стати в пригоді для виготовлення вішалок або підставок для тарілок. Створюючи імпровізований гачок, надайте йому цікавої форми, загинаючи зубці виделок у різні сторони.
 • Декор на стінах. Кухня — місце, де збирається родина, тому варто розмістити на стінах (чи на холодильнику у магнітній рамці) важливі для всіх фото. Це створює атмосферу родинного затишку, відчуття захищеності, бажання проводити якомога більше часу разом та готувати нові кулінарні шедеври для близьких і друзів.
 • Незвичайне освітлення. Варіантів такого оздоблення безліч. Кольорові ліхтарики, розвішані на стіні. Діодні світильники, які встановлено під кухонні шафки, — усі ці прийоми дають змогу вмить змінити атмосферу із робочої на інтимну, вечірній настрій.
 • Використання принципів прованського стилю. Він ніколи не виходить з моди. Для стилю прованс актуальні квіткові мотиви, пташки, букети із засушених квітів. Кольори — обов'язково пастельних відтінків. Також ознаками стилю є дерев'яна підлога та зістарені білі меблі, що мають нестандартні, заокруглені форми. Вишиті скатертини, маленькі вазочки, милі дрібнички — все це прикрасить світлу домашню кухню.
 • Оригінальні настінні годинники. Зробити такий власноруч нескладно. Придбавши звичайний годинник, варто лише оздобити його за допомогою тематичного декору. Кухонне приладдя, кавові зерна, маленькі фігурки на тему їжі — в хід піде все, що подобається та пов’язане з темою їжі, дому, кухні.