Прощання з пакетом: чим ми замінимо надтонкі та тонкі пластикові пакети, як шкідливий вид пакування
Прощання з пакетом: чим ми замінимо надтонкі та тонкі пластикові пакети, як шкідливий вид пакування
Час читання -3хв.
З 10.12.21 року вводиться в дію Закон № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Згідно з нормами цього закону, забороняється розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пакетів, а також тонких та надтонких пластикових пакетів

Чи буде ефективним закон, покаже час. Але привід для оптимізму є. В Україні працюють вже два підприємства, які виробляють альтернативу пластиковим пакетам: пакети з крохмалю.

До цього часу заклики екологів щодо помірності в споживанні пластику, незважаючи на дані про загибель морських тварин та забруднення пластиком, залишалися майже поза увагою світового суспільства. Темою активно займалися лише екоактивісти, долучалися благодійні фонди. 1994 року у Данії почали стягувати податок із пластикових пакетів. Після введення цього податку використання пакетів скоротилося вдвічі. Франція у 2016-му стала першою країною, яка оголосила повну заборону на ввезення пластикових стаканчиків, тарілок та посуду, а також продаж тонких пакетів щільністю нижче 50 мікронів.

Чи буде ефективним закон, покаже час. Але привід для оптимізму є. В Україні працюють вже два підприємства, які виробляють альтернативу пластиковим пакетам: пакунки з крохмалю. Не може не радувати й той факт, що кожен із нас зможе долучитися до того, щоб зробити планету чистішою, врятувати нашу екосистему.

Факт: повний період розкладання поліетиленових пакетів досягає 400 років. Забруднюючи океан, пакети стають причиною смерті морських тварин, які плутають шматки поліетилену із їжею. Всесвітній фонд дикої природи підрахував – щороку через це гинуть 100 тисяч китів, тюленів та черепах.

Що стане альтернативою звичним пластиковим пакетам?

В торговельних центрах METRO не стали очікувати моменту, коли буде ухвалено, підписано та введено в дію закон. Багаторазові торбинки для покупок можна придбати вже давно. З грудня покупцям доступні біорозкладні пакети, виготовлені з крохмалю, та з часом використання пластикових пакетів-майок зведеться до мінімуму.

Факт: серед клієнтів METRO зростає інтерес до альтернатив шкідливого для довкілля пластику. Все більшою популярністю користуються багаторазові торбинки, з якими зручно робити закупи.Багато хто вже оцінив економічну доцільність екопідходу до пакування покупок. Серед екоальтернатив, які доступні кожному відвідувачу торговельних центрів:

 

  • Пакети з крохмалю, які витримуватиме 7 та 9 кг.
  • Торби та пакети-майки зі спанбонду. Це матеріал багаторазового використання з нетканого полімерного волокна, який широко застосовують в рослинництві й тепер – у виробництві екоторбинок.

 

Придбати дружні до екології пакети, маленькі та великі торбинки можна буде на спеціальних стійках, розміщених у декількох місцях торгового залу. Зокрема, взяти пакети з крохмалю та сумки зі спанбонду можна буде на початку шопінгу – стійка чекатиме на відвідувачів у зоні, де розміщено товарні візки. А також – у відділі фруктів та овочів. Таким чином, завжди можна знайти альтернативу пластику, якщо багаторазові пакети лишилися вдома чи ще не встигли їх придбати.

Турбота про природу – це не завжди участь у акціях протесту чи інших активних заходах. Відмова від звичайного пластикового пакету – це шанс долучитися до більш дбайливого ставлення до планети. Воно починається з дрібниць.

Купуйте свідомо – дбайте про довкілля!