Montelciego - видатні вина La Rioja (Іспанія)
Montelciego - видатні вина La Rioja (Іспанія)
Час читання -3хв.
Ла Ріоха (La Rioja) – це природний регіон, розташований на півночі Піренейського півострова. Його географія характеризується річкою Ебро, яка перетинає регіон з одного кінця в інший, утворюючи велику річкову долину. З півночі та півдня долини закривають гори.

Історія регіону Ріоха, як виноробної зони, почалась ще за часів римського панування, а згодом монастирі в Середньовіччі продовжили цю традицію. Сьогодні виноробство охороняється законом найменувань за походженням (Rioja Qualified Designation of Origin), який охоплює понад 55 000 га виноградників.

Ла Ріоха поділена на три великі зони, що відображають різноманітність геологічних, кліматичних та історичних аспектів: Ріоха-Альта (Alta), Ріоха-Баха (Baja) та Ріоха-Алавеса (Alavesa). Найменший з них – Ріоха-Алавеса, що простягається від скелястих виступів Кантабрійських гір до русла річки Ебро. Сонячна і красива ця місцевість присвячена виноградарству та виробленню червоних вин сорту винограду Темпранільйо.

Близькість до Атлантики забезпечує в долині Ебро свіжий та вологий вплив. Ріоха-Алавеса поєднує в собі два дуже різних кліматичних впливи, що дуже сприятливо для виноградників і якості вин. Завдяки своєму географічному положенню на південних схилах Кантабрійських і Толонських гір, виноградники в цій місцевості захищені від холодних вітрів півночі.

Сорт Темпранільйо – безперечний король у регіоні Ріоха. Його раннє і стабільне дозрівання дає міцну, зрілу, повнотілу та елегантну структуру, важливу для отримання молодих вин з насиченою палітрою червоних фруктів в ароматі та смаку, а також оптимальну для створення якісних вин, витриманих у дубових бочках. Вина з Темпранільйо вишукані та глибокі, зі складними ароматами та смаком, сповненим нюансів.

Виноробня Bodegas Eguia, що виробляє вина Montelciego, належить до групи Muriel Wines (Мюріель). Muriel Wines, одна з провідних винних груп Іспанії. Назва Муріель – від першої, відомої виноробні, з якої почалася історія цього великого об’єднання. Muriel розташована в місті Ельчієго (DOCa Ріоха). Вона була заснована Хосе Муруа в 1926 році, зараз групою управляє його син Хуліан Муруа. На даний час Muriel Wines налічує 6 різних виноробних підприємств – 4 з них у DOCa Rioja, і великий репрезентативний портфель якісних брендів вина.

Ельчієго (Elciego) – найпівденніше селище в Ріоха-Алавеса, має неповторний образ: здалеку його силует позначений двома вежами церкви Сан-Андрес, які панують над історичним центром. Міська частина Ельчієго, з її старовинними будинками, свідчить про багате минуле. Родзинка всього міста знаходиться в околицях, у виноградних лозах та виноробних заводах, розташованих по всій території муніципалітету. В цьому регіоні, наприкінці 19 століття, були закладені основи модернізації виноробства в Іспанії.

Montelciego – лінійка сухих червоних вин з найвідомішого виноробного регіону Іспанії  – Ріоха (Rioja).  Червоним винам з Ріохи притаманний стиль, в якому відчутна витримка в американському дубі. Основний сорт винограду Темпранільйо, який дає не надто насичені вина з помірним вмістом алкоголю. Букету Темпранільйо характерні ноти фруктів, ягід та середземноморських спецій. Зазвичай букет гармонійний та елегантний. Вина з Ріохи поділяються за різними строком витримки в дубових бочках та в пляшках до того як їх відправляють на продаж. Напис на етикетці Joven означає що вино молоде, Crianza – витримано загально 1,5 роки, Reserva – 3 роки загальної витримки та Gran Reserva – мінімум 5 років загальної витримки.

Montelciego Rioja Crianza   

Червоне сухе вино

Артикул: 42581

 

Витримується 12 місяців у дубі.

Країна: Іспанія

Регіон: Ріоха (Rioja)

Сорт: Темпранільйо

Смакує з: м'ясними закусками, коров’ячим та овечим сиром

Опис вина: вино яскравого рубінового кольору. В ароматі нотки стиглих червоних фруктів, спецій та незначні ноти ванілі та кави. Смак повний, елегантний з м'якими танінами. Посмак приємний, фруктовий та довгий.

Montelciego Rioja Reserva

Червоне сухе вино

Артикул: 425817

 

Reserva ферментується при контрольованій температурі з використанням природних (диких) дріжджів для створення справді унікального вина. Витримка проходить у французькому та американському дубі протягом 24 місяців, а потім ще не менше року у пляшках, перш ніж вино буде готове до випуску.

 

Країна: Іспанія

Регіон: Ріоха (Rioja)

Сорт: Темпранільйо

Смакує з: м'ясом на грилі, хамоном Серрано та витриманими сирами

Опис вина: колір темно-рубіновий. Аромат інтенсивний та складний, з нотами стиглих чорних фруктів та ягід, приємними нотами витримки в дубі (спеції, кава, ваніль, кокос). Смак збалансований, глибокий, елегантний та свіжий. Посмак довгий з нотами спецій та стиглих фруктів. 

Montelciego Rioja Gran Reserva

Червоне сухе вино

Артикул: 425818     

 

Виноград збирають вручну. Після бродіння вино витримується протягом мінімум 36 місяців у бочках з американського дуба.

 

Країна: Іспанія

Регіон: Ріоха (Rioja)

Сорт: Темпранільйо

Смакує з: м'ясом на грилі чи хоспері, м’ясними закусками, паштетами, хамоном Іберіко та витриманими сирами.

Опис вина: колір вина яскраво-гранатовий. Букет дуже складний, з виразними нотками стиглих червоних фруктів, спецій, тютюну та шкіри, що характеризують тривалу витримку в дубі. Смак вина м'який, глибокий, насичений. Посмак стійкий, шовковистий та насичений.