Коктейль Космополітен — цікавинки про світову класику

Коктейль Космополітен — цікавинки про світову класику

Час читання -2хв.
Приготувати легендарний коктейль можна і вдома — скористайтеся нашим рецептом. Другий варіант коктейлю може зацікавити професійних барменів.

Цей смачний напій став популярним наприкінці 80-х років минулого сторіччя, і швидко завоював велику армію прихильників. Популярності коктейль Космополітен набув завдяки співачці Мадонні. Вона настільки вподобала напій, що рекламувала його, завдяки чому простий та смачний мікс потрапив до списку Міжнародної асоціації барменів (International Bartenders Association) у категорію «Сучасна класика».

Коктейль Космополітен виник у Сполучених Штатах у 70-ті роки, коли в традиційному суспільстві відбулася так звана сексуальна революція. Відвідувачі барів полюбили коктейль з горілкою та журавлинним соком у якості альтернативи надто солодкому вермутові.

Є декілька легенд про виникнення цього «жіночого» напою. Будемо вважати, що батьківщина Космополітену — сонячна Флорида, місце, де сама атмосфера ніби створена для гламурних вечірок із вишуканими коктейлями. Однак, хто саме винайшов мікс горілки, журавлинного і лаймового (або лимонного) соків і цитрусового лікеру — таємниця. Це сучасний, актуальний рецепт. Але якщо зазирнути у більш далекі часи, то можна з’ясувати, що вперше коктейль (і не один) під назвою Cosmopolitan згадується 1934 року в книзі Pioneers of Mixing Gin. Та в тодішньому рецепті замість горілки використовувався джин, а замість журавлинного соку — малиновий сироп. Отже, основа коктейлю — ягідний сік із яскраво вираженою кислинкою, міцний алкоголь, сік цитрусових, що підкреслює всі смаки. Приготувати легендарний коктейль можна і вдома — скористайтеся нашим рецептом. Другий варіант коктейлю може зацікавити професійних барменів.

Коктейль Космополітен — рецепт для домашньої вечірки

Цей коктейль дуже легко п’ється, тому вживати його слід помірно, маленькими ковтками. Головне — міксувати винятково якісний алкоголь, придбати який можна у торгових центрах METRO. Традиційно Космополітен подають у бокалі для мартіні. Причому бокал необхідно попередньо охолодити в морозилці або ж швидким експрес-методом — поклавши до нього лід і потім вийнявши його перед наливанням напою.

На 1 порцію коктейлю знадобляться такі інгредієнти:

 • горілка — 45 мл;
 • апельсиновий лікер Cointreau (Куантро) — 30 мл;
 • свіжий сік лайма — 15 мл;
 • журавлинний сік — 10 мл;
 • апельсинова шкірка для декору;
 • лід у кубиках.

Також знадобиться шейкер для збивання напою.

Час приготування — 3 хвилини.

Покроковий рецепт коктейлю Космополітен:

 1. Візьміть шейкер і наповніть його льодом. Залийте в нього інгредієнти і добре збовтайте.
 2. Вилийте напій, процідивши від льоду, до охолодженого бокалу та прикрасьте апельсиновою шкіркою.

Космополітен коктейль — склад для оригінальної рецептури

До класичного рецепту додають різноманітні соки, лікери та навіть вермути. У цій варіації використовують яблучний сік та італійський вермут Кампарі. Ще один прийом, який можна застосувати — додати до коктейлю Космополітен горілку з ароматом журавлини чи лимона.

На 1 порцію коктейлю потрібні такі інгредієнти:

 • горілка — 30 мл;
 • лікер Куантро — 20 мл;
 • вермут Кампарі —20 мл;
 • яблучний сік — 30 мл;
 • полуниця для подачі — 1 свіжа або заморожена.

Час приготування — 3 хвилини.

Рецепт:

 1. Залийте всі рідкі складові до шейкера, разом із кубиками льоду, збовтуйте протягом хвилини.
 2. В охолоджений бокал вилийте проціджений від кубиків льоду коктейль Космополітен, киньте у бокал ягоду полуниці.

 

Смачного, споживайте з розумом!