РАЦІОНАЛЬНИЙ ШОПІНГ: ПЕСКЕТАРІАНСЬКЕ МЕНЮ ТА СПИСОК ЗАКУПІВЕЛЬ ВІД НУТРИЦІОЛОГА

РАЦІОНАЛЬНИЙ ШОПІНГ: ПЕСКЕТАРІАНСЬКЕ МЕНЮ ТА СПИСОК ЗАКУПІВЕЛЬ ВІД НУТРИЦІОЛОГА

Час читання - 4 хв.

На новому етапі проєкту «Раціональний шопінг» ви отримаєте пескетаріанське меню на 14 днів від нутриціолога.

Пескетаріанське харчування передбачає відмову від м’яса в раціоні. Водночас за такою системою дозволене вживання яєць, риби й морепродуктів. Наше меню розроблене так, щоб упродовж 2 тижнів ви отримували всі необхідні нутрієнти та макро- і мікроелементи. Окрім цього, страви містять магній, цинк, омега-3 і вітаміни групи В, тож такий раціон позитивно впливатиме на ваш психічний стан.

Харчуватися за нашим меню не тільки корисно, а і зручно та вигідно. У раціоні ви знайдете рецепт до кожної страви й докладний перелік продуктів для закупівель без залишків. Купуючи товари у METRO, ви отримаєте додаткову вигоду. Адже в наших ТЦ діють оптові ціни від двох одиниць на безліч товарів.

Долучайтеся до нашого проєкту й харчуйтеся різноманітно та вигідно. Чекаємо на вас у METRO!

ПОРАДИ, ЯК ПІДТРИМАТИ СВІЙ ПСИХІЧНИЙ СТАН ЗА ДОПОМОГОЮ ЇЖІ

Уже доведений факт: їжа впливає на стан нашого здоров’я. З доступних якісних досліджень відомо, що стиль харчування може мати вплив й на психічний стан людей (Adjibade 2017; Molendijk 2018; Mantzorou 2020; Yin 2021). Вчені досліджували вплив різних складових їжі на розвиток депресії. Здебільшого дослідження підтверджують, що позитивний вплив на стан нашої психіки мають жирні кислоти омега-3, амінокислота триптофан, вітаміни В6, В12, магній, цинк і стан мікробіоти кишківника. Наших два осінніх плани харчування розроблені так, щоб закрити потребу RDA в даних складниках (тобто закрити потреби 97–98 % здорових людей). Нижче кілька порад, як самостійно наповнити свою дієту складниками, що будуть підтримувати ваш психічний стан:

  1. Наявність у харчуванні незамінних жирних кислот родини омега-3 (саме ЕHA і DHA). Ці кислоти входять до складу клітинних мембран головного мозку, відповідають за його правильне функціонування та впливають на регуляцію важливих для нервової системи нейромедіаторів — серотоніну, дофаміну та норадреналіну. Споживання морської риби 2 рази в тиждень, з них 1 раз має бути жирна риба, закриває нашу потребу в даному типі омега-3. 
  2. Дефіцит амінокислоти триптофану або вітаміну В6 може призвести до порушень у синтезі серотоніну. Оскільки з триптофану утворюється серотонін, а вітамін В6 допомагає цій реакції відбутись. Щоб уникнути дефіцитів, додавайте у свій раціон джерела вітаміну В6 — цілозернові продукти, горіхи, зернята, бобові, зелені овочі. Й джерела триптофану — капустяні, бобові, зелені листові овочі, соєві продукти, абрикоси, горіхи й насіння, часник, гречка, пшоно, вівсянка, яйця, сир, як-от пармезан.              
  3. Окрім того, вітаміни В6 й В12 відіграють важливу роль у роботі нервової системи й синтезі інших нейромедіаторів. Джерелами вітаміну В12, окрім м’яса, є такі продукти: риба, яйця та витримані сири, наприклад пармезан. 
  4. Дефіцити магнію знижують захисні реакції на стрес, підвищують тривожність та погіршують якість сну. Магній знайдете в цілозернових продуктах (крупах, гречці, коричневому рисі, вівсянці, цілозерновому хлібі), горіхах, насінні та в бобових.
  5. Цинк потрібний для перетворення вітаміну В6 в її активну форму та для синтезу нейромедіаторів. Додавши в раціон бобові, горіхи, насіння, гриби й ті самі цілозернові продукти, отримаємо порцію цинку.  
  6. Споживання достатньої кількості овочів і фруктів, зернових, кисломолочних продуктів буде сприяти розвитку «доброї» мікрофлори. Кишкові бактерії виробляють нейромедіатори, які з’єднуються з мозком через блукаючий нерв, впливаючи на настрій й поведінку.

Як бачите, різноманітний раціон буде сприяти не тільки фізичному здоров’ю, а й ментальному.    

*Дані поради можуть бути додатковим методом підтримання психічного стану, але не замінюють професійних консультацій із психологом, психотерапевтом чи сімейним лікарем.